Homeopati

Homeopati Nedir?

200 yıl önce Doktor Samuel Hahnemann tarafından keşfedilen Homeopati; insanı fiziksel, zihinsel ve duygusal bir bütün olarak ele alan, hastalıkların semptomlarını bastırmak yerine herkesin içinde olan iyileştirme enerjisini aktive eden doğal ve yan etkisiz bir tedavi yöntemidir.

Devamı

Homeopatide Dynamıs’İn (Yaşam Gücü ) Önemi

“Nerede yaşam varsa orada ümit vardır.” Dr.Margery Grace Blackie; İngiltere Kraliyet Ailesi’nin bir numaralı homeopatı, 1965-1979 arasında Homeopati Fakültesi Dekanı, Londra Kraliyet Homeopati Hastanesi Danışman Hekimi

Devamı

Yaşam Gücünün Dinamik Kırılganlığı Olan Hastalık Nedir?

Hahnemann aynı zamanda çok iyi bir doğa bilimciydi ve her şeyin altında bir sebep yattığını çok iyi biliyordu. Kendi araştırmaları sonucunda, yaşam gücünü zayıflatan belli koşullar oluşmadan bir hastalığın gelişmeyeceğini net bir şekilde biliyordu. De nihilo nihil: Hiçbir şey yoktan var olmaz!

Devamı

Homeopatide Teşhis & İyileşme Süreci

Her hastalık kendi semptomlarını yaratır. Mesela kalp krizinde göğüste özellikle sol tarafında ağrı olur. Bu ağrı sol kola yayılır. Hasta endişeli ve soluktur. Kan basıncı yüksek ya da düşük olabilir.

Devamı

Homeopatide Kullanılan İlaçlar & Uygulama

Hahnemann’a göre ilaç kaynağı doğadaki ve çevremizdeki her şey olabilir. Bu nedenle çevremizdeki bitkiler, mineral ve metaller, hayvanlar ve diğer canlılar ilaç üretimi için birer kaynak olabilirler:

Devamı